Kobiety, decentralizacja i pęd gospodarczy świata: odpowiedź ekspertów

Oto, co eksperci branży krypto i blockchain myślą o roli kobiet w przestrzeni fintech i globalnym rozwoju gospodarczym.

Recesja gospodarcza w latach 2008-2009 doprowadziła do wynalezienia Bitcoina ( BTC ), tworząc zupełnie nowy system finansowy, który teraz szybko się rozwija i rozwija

W tamtym czasie Harvard Business Review opublikował artykuł zatytułowany „Gospodarka kobiet”, w którym wskazano, że około 20 bilionów dolarów rocznych wydatków konsumenckich na świecie było kontrolowanych przez kobiety, a „liczba ta może wzrosnąć nawet do 28 bilionów dolarów w ciągu następnych pięciu lat ”.

Również w 2009 roku Claire Shipman i Katty Kay opublikowały książkę Womenomics: Write Your Own Rules for Success . Chociaż termin „womenomics” i sama koncepcja zostały po raz pierwszy sformułowane w 1999 roku przez Kathy Matsui, wiceprzewodniczącą Goldman Sachs Japan, Shipman i Kay przedstawili tę koncepcję amerykańskiej publiczności w 2009 roku, co wyraźnie wskazywało na ważną zmianę paradygmatu w naszym społeczeństwa.

Minęły ponad dwie dekady, odkąd Bitcoin Billionaire wprowadził kobietomikę i stało się bardziej jasne niż kiedykolwiek, że kobiety prowadzą teraz i odgrywają kluczową rolę w rozwoju światowej gospodarki. Na przykład Chiny wyprodukowały największą liczbę samic-miliarderów, a Japonia wyprzedziła Europę i Stany Zjednoczone pod względem udziału kobiet w pracy.

Tymczasem sytuacja jest daleka od ideału. Nierównowaga płci jest nadal ogromna, zwłaszcza w branży gospodarczej. Jak wskazano w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego „Global Gender Gap Report 2020”, dysproporcje finansowe rosną, a „pogarszająca się sytuacja zmusza parytet płci do niskiego poziomu 57,8%, co z czasem oznacza 257 lat, zanim parytet płci zostanie osiągnięty”.

Powiązane: Różnorodność i integracja w blockchain i kryptowalutach: aspekt płci

Choć istnieją przesłanki wskazujące na pozytywne tendencje w niwelowania nierówności płci w ramach krypto i blockchain przestrzeni i zmierza w kierunku różnorodności i integracji, krytyczny brak równowagi płci w krypto świata została ujawniona przez nowe dane z eToro, który pokazy że od początku W 2021 r. Tylko 12% handlowców Ether ( ETH ) i 15% handlowców Bitcoin to kobiety.

Statystyki i dane są zawsze bezosobowe i pokazują tylko jedną stronę obrazu. Ważniejsze jest, aby usłyszeć głosy osób, o których mówią te dane. Dlatego Cointelegraph skontaktował się z kobietami-ekspertami w dziedzinie krypto i blockchain, aby uzyskać opinie na następujące pytania: Jaką rolę odegra branża kryptograficzna w globalnym pędzie ekonomicznym? Jaką rolę odgrywają kobiety w procesie decentralizacji i rozwoju światowej gospodarki? Jakie szanse i wyzwania stoją przed kobietami w ekosystemie i ogólnie w finansach?

Anino Emuwa, założyciel i dyrektor zarządzający Avandis Consulting:

„Gospodarka kobiet jest znacząca i szybko się rozwija, stanowiąc znaczącą szansę pod względem bazy klientów, a także talentów. Zatrudnianie i awansowanie kobiet na stanowiska kierownicze przynosi zyski i pobudza całą gospodarkę. Po oszacowaniu przez Deloitte, że 10% światowego PKB zostanie zbudowane na aplikacjach blockchain do 2025 r., Oczekuje się, że kryptowaluta i technologia blockchain odegrają kluczową rolę w przyszłości światowej gospodarki, z potencjałem umożliwiającym rozwój społeczny, sprzyjający włączeniu społecznemu i niedostatecznie rozwinięte segmenty sektora finansowego, bardzo często kobiety, poprzez oferowanie łatwiejszego dostępu do kapitału i usług finansowych.

Nadszedł czas, aby kobiety wpływały na rozwój tej branży na jej wczesnych etapach, tak aby różnorodność i integracja były wbudowane w jej samą strukturę, a produkty i usługi były opracowywane tak, aby odpowiadały potrzebom kobiet. Co ważne, kobiety muszą korzystać z ekscytujących możliwości w zakresie kariery i przedsiębiorczości oraz tworzenia bogactwa, jakie oferuje ta branża. Oznacza to uświadomienie kobietom różnych możliwości, jakie daje branża, a także osobom zasiedziałym na tworzenie bardziej inkluzywnego środowiska ”.